Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Bilgi Arşivi 213 1

Etkili Başlık Seçme Yolları

otopres"

Genel olarak blogdaki makaleleri 3 maddede ele alabiliriz. Bunlar; başlık, içerik ve bitiriş kısımları. İçerik kısmı makalenin en önemli kısmıdır çünkü ne anlatacaksanız orada anlatırsınız, bitiriş kısmı da makaleyi nasıl bitirdiğiniz için en önemlidir. Ancak hepsinin de tepesinde yer alan bir başlık vardır. Başlığı verimli seçmezseniz yahut makalede anlattığınız ile orantılı olarak seçemezseniz makalenize çektiğiniz kullanıcı sayısından tutun da arama motorlarındaki sıralamanız bile azalır. Ben de bu ‘Etkili Başlık Seçme Yolları’ makalemde size etkili başlık seçmek için birkaç yol vereceğim.

Etkili Başlık Seçme Yolları

1) Makalede Ne Anlattığını Birkaç Kelime ile Anlat

Makalede hangi konuyu ele aldın, ne anlattın, ne yazdın, ne çizdin; hepsini birkaç kelimeyle anlatacak olsan hangi kelimeleri seçersin? İşte bu kelimeler işin kilit noktası, bu seçtiğiniz birkaç kelimeye başlığınızda yer vererek verimli bir başlık oluşturabilirsiniz.

2) Biraz Jenerik Bir Başlık

Başlığınıza kullanıcının ilgisini çekecek birkaç kelime ekleyin. Örnek vermek gerekirse ‘Zayıflamanın 5 Yolu’ başlıklı bir makaleniz var. Bu başlığı ‘5 Adımla Kesin Sonuç Zayıflama’ yaparsanız başlığın jenerikliği artacak ve doğal olarak alacağınız hit de artacaktır.

3) Anahtar Kelimelere Yer Verin

SEO’ya uyum açısından başlığınızda mutlaka anahtar kelimelerinize yer vermeniz gerekmektedir, başlığınızda anahtar kelimelere yer vermeniz arama motorlarındaki sıralamanızı arttıracaktır. Yukarıdaki jenerik maddesini elbette ki dikkate almanız lazım ancak sırf jenerik başlık oluşturacağım diye anahtar kelimeleri kullanmamazlık yapmayın. Ayrıca anahtar kelimelerin başlığın başına yakın yerlerde bulunması daha çok fayda sağlayacaktır.

‘Etkili Başlık Seçme Yolları’ başlıklı makalem hakkında soru, görüş ve yorumlarınızı yorum kısmına bekliyor ve hepinize iyi günler diliyorum.

İlginizi Çekebilir:  Papara'ya Para Yükleme (7/24 Anında)


ÇALIŞMAYAN VEYA HATALI LİNKLERİ, SAYFANIN ALTINDAKİ YORUM KISMINDAN BİLDİRİN.

DMCA.com Protection Status

R E K L A M

Hayri Kırşan {Hayri Kırşan}

“Etkili Başlık Seçme Yolları” üzerine 1 yorum

  1. Kafablog dedi ki:

    Çok etkileyici bir paylaşım olmuş teşekkürler

Yorumunuz onaylanmadan burada gözükmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir