Kapat
Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Bilgi Arşivi 632 0

GarantiOne Kart Şifresi Alma (Kartınız Bu İşlem İçin Uygun Değil Hatası Çözümü)

GarantiOne‘a başvuran kişiler, bankanın belirttiği şekilde Paracard şifresi alamıyor. Bu sorunu ben de yaşadım ve çözümünü buldum. Bu yazımda, GarantiOne Paracard şifre alma işlemini anlatıyorum. İnternette bu konuyla ilgili şikayetler de olduğunu görünce bu yazıyı yazma gereği duydum.

Birkaç hafta önce şubesiz bankacılık hizmeti olan GarantiOne’a başvurdum. Daha kartım tarafıma ulaşmadan sorunlar yaşamaya başladım. Şubesiz bankacılık hizmeti için şubeye çağırıldım ve tam 100 dakika sırada bekledim.

Neyse, birkaç gün içerisinde kartımı teslim aldım. Kartla birlikte verilen dokümanda, “Şifreni, GarantiOne mobil uygulamasında ‘Kart İşlemleri’ adımından alabilirsin.” yazıyordu. Hemen uygulamayı indirdim ve giriş yaptım ama “Kartlarım” bölümünde hesabıma tanımlı herhangi bir kart gözükmüyordu. Bunun üzerine çağrı merkezini aradım ve şifre belirleme menüsünde “Kartınız bu işlem için uygun değildir.” hatası aldım. Müşteri temsilcisi ile de görüştüm ve o da konuyla ilgili bilgi sahibi değildi. “Kartınız iptal olmuş olabilir, bir de ATM’den deneyin, olmazsa şubeye gidin.” gibi saçma ve komik bir cevap verdiler. Daha kullanıma açtırmadığın kart iptal olmuş olabilirmiş! Şubesiz bankacılık hizmeti için ikinci kez şubeye gitmem gerekiyormuş!

GarantiOne Paracard Şifresi Belirleme Yöntemi

  • GarantiOne Paracard’ımın şifresini belirlemek için Garanti Bankasının gelen mobil uygulaması olan Garanti Cep‘i indirdim. Garanti Cep mobil uygulamasını App Store veya Google Play Store’dan indirebilirsiniz.
  • Burada “Hesap ve Kart” menüsüne, ardından “Kartlar” menüsüne girdim.
  • Açılan sayfada “Banka Kartları” başlığı altında gözüken kartıma dokundum ve kartıma hesap bağladım.
  • Ardından kolaylıkla kart şifresi belirledim.

İşlem tamam.

Bu basit işlem için muhtemelen çok uğraşacaktınız. Çünkü böyle bir sorun yaşandığından Garanti Bankasının haberi yok.

Garanti Cep uygulamasında yapılan karta hesap bağlama ve şifre belirleme işlemlerinin GarantiOne uygulamasına da eklenmesi gerekiyor. Çünkü biz GarantiOne kullanıcısıyız!

İlginizi Çekebilir:  Bilgisayarın Kaç Saat Açık Olduğunu Nasıl Öğrenebilirim?ÇALIŞMAYAN VEYA HATALI LİNKLERİ, SAYFANIN ALTINDAKİ YORUM KISMINDAN BİLDİRİN.

DMCA.com Protection Status

Anıl Şenyurt {Anıl Şenyurt}

Teknolojiyle haşır neşir olan bir genç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.