Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Genel 832 1

Evlilik Programları Yasaklanmadı!

kıyafet beğen

Son zamanlarda evlilik programlarının yasaklanacağı gündeme gelmişti. Dün OHAL kapsamında yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile evlilik programlarının yasaklandığı haberleri medyada yer aldı. Bu haber birçok kişiyi sevindirmişti ancak KHK ile evlilik programları yasaklanmadı.

Resmi Gazete’de yayınlanan 690 Sayılı KHK ile yasaklanan programların “0800” gibi ücretli telefon hatlarıyla hizmet veren arkadaşlık programları olduğu ortaya çıktı.

6112 Sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanunda yapılan düzenleme şu şekilde:

“Radyo ve televizyon yayın hizmetlerinde, arkadaş bulma amacıyla kişilerin tanıştırıldığı veya buluşturulduğu türden programlara, takviye edici gıdalar ve benzeri destekleyici ürünler de dahil olmak üzere herhangi bir ürünün ilgili mevzuatına aykırı olarak sağlık beyanıyla satışına, pazarlanmasına veya reklamına, sohbet, arkadaşlık ve eş bulma hatlarının ve hizmetlerinin tanıtımına yer verilemez. Katma değerli elektronik haberleşme hizmet numaraları, yerel aranır numaralar, benzeri özel içerikli hizmetlere ilişkin numaralar ile özel ücrete tabi diğer sabit ve mobil numaralar kullanılmak suretiyle, izleyici ve dinleyicileri yanıltıcı veya haksız kazanca neden olacak şekilde yarışma, çekiliş, lotarya ve benzeri adlar altında ödül ve ikramiye taahhüt edilemez ve bu yöntemle ürün tanıtımı, satışı ve pazarlaması yapılamaz.”

İlginizi Çekebilir:  Kenan Işık Gözlerini Açtı...


ÇALIŞMAYAN VEYA HATALI LİNKLERİ, SAYFANIN ALTINDAKİ YORUM KISMINDAN BİLDİRİN.

DMCA.com Protection Status

Anıl Şenyurt {Anıl Şenyurt}

Teknolojiyle haşır neşir olan bir genç.

“Evlilik Programları Yasaklanmadı!” üzerine 1 yorum

  1. Erhan dedi ki:

    nihayet bi neslin kafası bulanmayacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir