Reklam Alanı
edirne haber
Wordpress 1.739 2

WordPress’de Contact Form 7 E-Posta Göndermeme Hatası

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda benim de karşılaştığım bir sorun olan Contact Form 7 eklentisinde e-posta göndermeme hatasına değineceğim. 
Contact Form 7 eklentisini kullanırken doldurulan formun gitmemesi ve benim e-posta adresime bilgi gelmemesi sorunu yaşadım. Bu sorunu çözmek için WP Mail-SMTP isimli eklentiyi kurdum ve gerekli SMTP ayarlarını yaptım. 
Daha sonra Eklentiler > Contact Form 7 > Düzenle yolunu takip ederek sağ sütunda yer alan contact-form-7/includes/mail.php‘ye tıklayın ve aşağıdaki değişikliği yapın:
$headers = “From: $sendern”;      – YANLIŞ –
“From”dan sonra gelen iki noktayı (:) silip kaydederseniz artık mail alabilirsiniz demektir.
$headers = “From $sendern”;      – DOĞRU –
Ben bu şekilde yaptığımda e-postama kullanıcının formu doldurduğu hakkında bilgi geliyor ancak kullanıcı formu doldururken yine gönderilemediğini söyleyen uyarıyla karşılaşıyordu. Bu yüzden Contact Form 7 eklentisinde oluşturduğum formun ayarlarından iletiler kısmında yer alan “Gönderenin iletisinin gönderilmesi başarısız oldu” iletisini “İletiniz başarılı olarak gönderildi. Teşekkürler.” şeklinde yaptım. Yani aslında gönderilemedi hatası veriyor ancak gönderiliyor. 
Sorularınızı yorum alanından sorabilirsiniz. Bir dahaki yazıda görüşmek üzere, hoşçakalın. 

Anıl Şenyurt {Anıl Şenyurt}

Teknolojiyle haşır neşir olan bir genç.

“WordPress’de Contact Form 7 E-Posta Göndermeme Hatası” üzerine 2 yorum

  1. cüneyt arkın dedi ki:

    En sonunda sayende çözdüm problemi. Teşekkürler

  2. Burak ALHAS dedi ki:

    Şuan ki hosting’im için denedim. Ama ne yazık ki yine de çalışmıyor. Hosting’imin mail ayarlarıyla ilgili olan bir sıkıntıymış. Bu tür sıkıntısı olanlar hosting sağlayıcılarıyla iletişime geçip düzeltebilirler bu sorunu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir