Kapat
Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Mobil 138 1

Instagram ve WhatsApp’ın ismi değişiyor

Reklam

Facebook, 7 yıl önce Instagram’ı ve 5 yıl önce WhatsApp’ı satın almıştı. Popüler fotoğraf paylaşım uygulaması Instagram ve anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ın ismi yakında değişecek.

Facebook’un satın alması ile birlikte yeni bir sürece giren her iki platformda da yıllardır köklü değişikliklerle karşı karşıyayız. Yüz milyonlarca kullanıcısı olan Instagram ve WhatsApp uygulamalarında gördüğümüz bu köklü değişikliklere bir yenisi ekleniyor.

Instagram ve WhatsApp’ın Facebook şirketinin bir parçası olduğunu daha iyi ifade etmek isteyen şirket, her iki uygulamaya da Facebook ismini ekleyecek. Yani uygulamaların isimlerinin “Instagram from Facebook (Facebook’tan Instagram)” ve “WhatsApp from Facebook (Facebook’tan WhatsApp)” gibi olması bekleniyor.

Facebook yetkilileri, The Information’a yaptıkları kısa açıklamada “Facebook’un birer parçası olan hizmet ve uygulamalar konusunda artık daha açık olmak istiyoruz.” dedi.

Söz konusu isim değişiklikleri, sadece uygulama mağazalarında görünecek.

İlginizi Çekebilir:  Ramazan internet kampanyası, bedava internet 2020


ÇALIŞMAYAN VEYA HATALI LİNKLERİ, SAYFANIN ALTINDAKİ YORUM KISMINDAN BİLDİRİN.

DMCA.com Protection Status

Anıl Şenyurt {Anıl Şenyurt}

Teknolojiyle haşır neşir olan bir genç.

“Instagram ve WhatsApp’ın ismi değişiyor” üzerine 1 yorum

  1. Saçma bişey ortaya çıkar eğer öyle bir isim değişikliğine giderse. Çünkü herkes hemen hemen biliyor hepsinin Facebook satın aldığını ama saçma bence olur. Yazı için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir