Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Kişisel 283 8

AramaMotoru.com 4. SEO Eğitiminin Ardından

10-11 Aralık 2016 tarihlerinde İstanbul Şişli’de KWORKS Girişimcilik Araştırma Merkezinde, AramaMotoru.com tarafından düzenlenen SEO Eğitimine katıldım.

AramaMotoru.com tarafından bu tarihlerde dördüncüsü düzenlenen SEO eğitiminde bilmediğimiz bazı şeyleri öğrendik, yanlış bildiğimiz bazı şeyleri düzelttik.

Eğitim, teknoloji blogger ve vloggerlarına özel, ücretsiz olarak düzenlendi. Her yıl indir.com tarafından teknoloji blog yazarlarına yılbaşına özel hediyeler gönderiliyordu. Daha önceki hediyelerimden bir tanesi sanal gerçeklik gözlüğüydü. Bu yılki hediye ise, indir.com ana sponsorluğunda AramaMotoru.com tarafından düzenlenen SEO eğitimi oldu.

Etkinlikten bir süre önce mail hesabımı kontrol ettiğimde bir davet e-postası gördüm, gönderen İmza İnternet Teknolojileri‘nin Kurucu Ortağı ve AramaMotoru.com ile indir.com’un yöneticisi Hasan Yaşar idi. Teknoloji blogger ve vloggerlarına özel olarak düzenleyecekleri SEO eğitimine davet ediyorlardı beni de. Böyle bir etkinliğe davet edilmek gerçekten çok büyük bir şey, çok gurur verici bir şey. Öncelikle bu etkinliğe beni de davet ettiği için Hasan Yaşar‘a çok teşekkür ediyorum.

Etkinlikte daha önceden internet üzerinden tanıştığım kişilerle yüz yüze sohbet etme imkanı sundukları, yeni kişilerle tanışma imkanı sundukları ve en önemlisi de böyle faydalı bir eğitim düzenledikleri için etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen herkese, etkinlikte yer alan eğitmenlere teşekkür ediyorum.

Eğitimin ikinci günü düzenledikleri çekiliş için SunucuCozumleri.com‘a ve genel koordinatör Ferdi Küçük‘e ayrıca teşekkür etmek istiyorum.

Özel teşekkür: Tüm etkinlik sırasında içtenliğiyle bizleri güldüren Hasan Yaşar’a ve İsmail Emrah Demirayak‘a teşekkür ediyorum. 🙂

Özel teşekkür: Eğitimin ikinci gününde öğlen yemeği yerken sohbetiyle kalbimizi ısıtan Buse Sultan Ada‘ya teşekkür ediyorum. 🙂

Özel teşekkür: Eğitimin ikinci gününde öğlen yemeğinin ardından hesap geldiğinde şişe kolanın fiyatının 4 lira olduğunu görünce ‘hayatı sorgulayan’ Gürolcan Altaş, bizi güldürdüğün için sana da teşekkürler. 🙂

İlginizi Çekebilir:  Burası Çok Güzel

Özel teşekkür: Eğitimde YouTube videolarıyla bizi güldüren Mert Kuşkapan‘a teşekkür ediyorum. 🙂

Yazıda ismini belirtemediğim, etkinliğe katılan herkese teşekkürler. 🙂

Bu yazıda etkinliğin detaylarından bahsetmek yerine düşüncelerimi yazmayı uygun gördüm. Etkinliğin detaylarını da AramaMotoru.com’dan alıntılayarak aşağıya ekliyorum:

Indir.com ana sponsorluğunda teknoloji bloggerları ve vloggerlara özel yılbaşı hediyesi olan AramaMotoru.com 4. SEO Eğitiminde yüzden fazla katılımcı yer aldı. Eğitim sırasında aktif olan, sormaktan ve sorgulamaktan çekinmeyen tüm katılımcılarımıza ayrıca teşekkür ederiz. Doğası gereği aktif olan katılımcıların eğitim aralarında birbirleri ile olan etkileşim de ayrıca özlemini duyduğumuz bir durumdu. Hafta sonunu eğitime ayıran, hem cumartesi hem de pazar tüm gün bizlerle olan katılımcılarımız eğitim sırasındaki fotoğraflarına kısa bir süre sonra buradan ulaşabileceksiniz. Ayrıca desteklerini esirgemeyen sponsorlarımız Çay Kahve İnsan ve Sunucu Çözümleri‘ne de katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

Eğitmenimiz Hasan Yaşar‘ın anlatımıyla giriş ve orta seviye bilgileri içeren SEO eğitiminde bir sitenin kurulum aşamasından itibaren site üzerinde yapılması gereken On Page SEO işlemleri, site dışında yapılması gereken doğru link alım yöntemleri ile ilgili detayları içeren Off Page SEO işlemleri ve sitelerin yöneticileri ile Google’ın iletişim halinde olduğu Webmaster Tools (Search Console) hakkında bilgiler verildi. Natro Hosting’den Burkay Gökhan Yapağcıoğlu “Google Analytics ile Pazarlama Kanallarının Getirisini Anlamak” eğitimini verdi ve enerjisiyle bizleri büyüledi. Hürriyet Gazetesi’nde SEO yöneticisi olarak çalışan Oktay Çomak ise SearchMetrics, Ahrefs, DeepCrawl gibi SEO analiz araçlarının nasıl kullanılacağı ve kullanım detayları hakkında detaylı bilgileri bizlerle paylaştı. Sinerjisi hiç bitmeyen, eğitim esnasında akıcı ve soruların uygulamalı eğitime doğru yön verdiği, eğitim aralarındaki sosyal aktivite zamanlarında etkileşimi yüksek olan İstanbul’dan ve İstanbul dışından gelen sosyal katılımcılara sahip güzel bir etkinlik daha sona erdi.

 

İlginizi Çekebilir:  9 Günlük Tatili Değerlendirelim Dedik...


ÇALIŞMAYAN VEYA HATALI LİNKLERİ, SAYFANIN ALTINDAKİ YORUM KISMINDAN BİLDİRİN.

DMCA.com Protection Status

Anıl Şenyurt {Anıl Şenyurt}

Teknolojiyle haşır neşir olan bir genç.

“AramaMotoru.com 4. SEO Eğitiminin Ardından” üzerine 8 yorum

 1. erkan eren dedi ki:

  Seo olmazsa olmaz olmuş artık herkes bu arada seocu olmuş hocam. Bilgilendirme için teşekkürler

 2. Irfan Palabiyik dedi ki:

  SEO konusunda çalışan herkese başarılar diliyorum.

 3. Hasan Yaşar dedi ki:

  Yazı ve desteğin için teşekkürler. Sunumu hazırlarken salonda olacağını bilmiyordum 🙂

 4. Buse Sultan Ada dedi ki:

  Anıl, gerek sohbetinle gerek duruşunla karşındaki insana enerji veriyorsun. Seninle tanıştığım için kendimi çok şanslı hissediyorum, umarım en kısa zamanda yollarımız güzel bir yerlerde kesişir. 🙂 Can-ı gönülden başarılar teknolojik adam!

 5. Furkan OYMAK dedi ki:

  3 senelik internetteki tanışmışlığımızı gerçek hayata taşıyıp , güzel etkileşime girmemizi sağlayan Hasan Yaşar’a ve emeği geçen herkese burdan teşekkürlerimi sunarım. Benim de etkinlik hakkındaki yorumlarıma aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
  http://www.furkanoymak.com.tr/blog/aramamotoru-com-teknoloji-bloggerlarina-ozel-4-seo-egitimi-yorumlarim/

 6. Mert kuşkapan dedi ki:

  Yazında bana da yer verdiğin için teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir