Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Kişisel 1.173 4

Yılbaşı Hediyem indir.com’dan!

Sosyal medyada görüyordum, birçok arkadaşım kendilerine indir.com’dan gelen cardboard‘larını paylaşıyordu. Hasan Yaşar ağabeyimiz de “senin cardboard’un geldi mi?” gibisinden bir gönderi paylaşmıştı Facebook hesabında. Dedim ben de, sorayım bi’, merak ettim sonuçta. Neyse, sordum kendisine, dedi “kargoya verilmiş. kargo numarası şu, takip edebilirsin”.

Daha sonra öğrendim ki, ben bu mesajlaşmaları yaparken, hediyem ofise gelmiş bile. Akşam elime ulaştı, büyük bir heyecanla paketi açtım. Sosyal medyada çok güzel görünüyorlardı. Bir de üstüne herkesin ismini yazmışlar tek tek. Bu da maliyeti yükseltir ama indir.com maliyetten kaçmamış… Yine tam yerine ve harika bir hediye yollamış. 🙂

cb1

Kurulumu da çok basit oldu. Zaten gönderilen kargoda nasıl kurulacağı da anlatılmıştı. Şak şak, hemen kurdum 2 dakikada.

Daha önce cardboard deneyimim olmuştu. Bir arkadaşımın varmış, üç kişi toplanıp denemiştik yazın. “Ah keşke bende de olsa” demiştim hatta. İşte, artık bende de var. 🙂

Yoksa “cardboard ne?” mi diyorsunuz, sanal gerçeklik gözlüğü. Yani aslında olmadığınız bir ortamdaymışsınız gibi his veriyor en basitinden. Kartondan olduğuna bakmayın, işlevi çok büyük. Özel hazırlanan fotoğraflar, videolar, oyunlar var. Gerçekten çok güzel!

Başta Hasan Yaşar olmak üzere tüm indir.com ekibine buradan teşekkürlerimi iletiyorum. 🙂

cb2

Şimdi, gözlük hakkında kısacık konuşayım

Cardboard’un sol tarafında bir mıknatıs yer alıyor. Bir anlamda enter tuşu gibi düşünebilirsiniz bunu. Kullanmak için herhangi bir ayar yapmanıza gerek yok. Sadece kurulumunu yapıyorsunuz. Daha sonra uygulama marketlerinden “VR” veya “VR games” şeklinde aramalar yaparak, dilediğiniz uygulamaları ve oyunları indirebilirsiniz. İster bunları kullanın, ister internetten videolar bulun.

Ayrıca Google’ın Cardboard uygulamasını buradan indirebilir, uygulamada yer alan örnek fotoğrafların içine dalıp gidebilirsiniz, Ha sahi, bu uygulama ile kendi VR görüntülerinizi de yaratabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir:  Babamın Çektiği Çiçek Fotoğrafları

cb3ÇALIŞMAYAN VEYA HATALI LİNKLERİ, SAYFANIN ALTINDAKİ YORUM KISMINDAN BİLDİRİN.

DMCA.com Protection Status

Anıl Şenyurt {Anıl Şenyurt}

Teknolojiyle haşır neşir olan bir genç.

“Yılbaşı Hediyem indir.com’dan!” üzerine 4 yorum

 1. Abdullah dedi ki:

  Keşke bana da verse Hasan abi 🙂

 2. sinan dedi ki:

  hocam ben bunu kuramadım. Nasıl yapacağız bir resimli videolu 🙂 anlatsanız

  1. Anıl Şenyurt dedi ki:

   Kargoyla gelen kağıtta kurulum hakkındaki görseller pek açık değildi doğrusunu söylemek gerekirse. Kurulumu basit aslında. Şu an anlatma imkanım yok maalesef. Indir.com ekibine iletelim bunu, belki onlardan bir video veya resimli anlatım gelir. Ben de müsait olursam ilgilenirin tabi 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir