Kapat
Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Bilim&Teknoloji 390 0

PTT’de drone ile kargo teslimatı dönemi

Daha önce PTT’nin drone ile kargo teslimatı yapacağına ilişkin haberler duymuştuk. Yurt dışında bunun örneklerini duyuyorduk.

PTT, drone ile kargo teslimatına resmen başlayacağını açıkladı. Daha doğrusu bunu PTT Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Bozgeyik açıkladı.

Bozgeyik, 2019 yılı içerisinde drone ile kargo teslim etmeye başlayacaklarının müjdesini verdi. Bozgeyik’in yaptığı açıklama göre uygulama öncelikle başkent Ankara’da uygulanmaya başlanacak. İlerleyen etapta büyük şehirler de proje kapsamına alınacak ve böylelikle projenin genişlemesi sağlanacak.

Kargo alıcılarının adreslerinde bulunamaması gibi nedenlerden kaynaklanan sorunların aşılabilmesi için PTT mühendisleri, yerli ve milli ‘Kargomatik’leri üretti. Bozgeyik, Kargomatiklerin 100 tanesinin Ankara’ya yerleştirildiğini söyledi.

Bu projeyle birlikte kargolar alıcılarına istedikleri gün ve saatte, istedikleri yerde teslim edilecek. Alıcıların, kargolarını teslim alırken güvenlik amacıyla belirlenen şifreyi girmesi gerekecek.

İlginizi Çekebilir:  LG G3 Satışta Galaxy S5'i SolladıÇALIŞMAYAN VEYA HATALI LİNKLERİ, SAYFANIN ALTINDAKİ YORUM KISMINDAN BİLDİRİN.

DMCA.com Protection Status

Anıl Şenyurt {Anıl Şenyurt}

Teknolojiyle haşır neşir olan bir genç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.