Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

İnceleme 235 0

Keşfetsene’yi Keşfettim!

Geçen gün yaz tatili için gidebilecek bir yerler arıyordum. Ege taraflarına baktım. Birkaç yer kestirdim gözüme. Ama gideceğim tatil bölgesinde nereleri gezebilirim? Gideceğim tatil bölgesinde ne yiyebilirim? Gideceğim tatil bölgesinin neleri meşhur? Aklımda bir sürü soru… Biraz Google’ladım, bir şeyler aradım. Klasik bilgiler dışında pek şey bulduğumu söyleyemem. Biraz daha gerçekçi, biraz daha samimi üsluplu bilgiler aradım. Açıkçası direk ‘deneyim’ aradım. Daha önce oraya giden birisinin kendi ağzından yaşadıklarını anlattığı bir yazı, belki de bir video aradım. Sonra kendimi öyle bir sitede buldum ki, inanamadım diyebilirim: Keşfetsene!

Gerçekten keşfettim. Yaz tatilinde gitmeyi düşündüğüm yerlerle ilgili Keşfetsene ikilisinin deneyimlerini okudum, sonra orayı burayı tıklarken bir baktım nerelere gelmişim… Dünya şehirlerini okurken buldum kendimi. Belki ziyaretçilerimden çoğu bilmiyor ama Edirne’de oturuyorum. E şimdi böylesine mükemmel bir seyahat blogundan yaşadığım şehirle ilgili yazılanları okumadan olmaz tabii… “Kesin bir eksik vardır” diye düşündüm. Şehrimi ne kadar anlatmış olabilirlerdi ki? Edirne’de ne yenir kısmında Edirne’de yiyebileceklerimizden, genel sayfalarda Edirne’de nereleri gezebileceğimize, Edirne’deki tarihi yapılardan genişçe bahsedilmiş; Edirne Gezi Rehberi’nde samimi, yormayan, sıkmayan samimi bir üslupla.

Fotoğraf: Edirne Selimiye Camii ve Mimar Sinan Heykeli 

Anlatılanlar, Edirne gezisi ve diğer seyahatler, bilgiler, deneyimler bolca fotoğraf ile de desteklenmiş. Edirne’deki festivallerini bile anlatmışlar! Gerçekten “Yok artık” dedim. Edirne Camileri için özel sayfalar da var. Sıkmayan bir üslupta tarih ve mimari bilgisiyle dolu.

Marmaris’ten Hatay’a, Gaziantep’ten Adana’ya, Mersin’den İzmir’e bakınca da sanki kendimi oralarda hissettim. Nerelere gideceğim, nereleri gezeceğim, neler yiyeceğim bu sayede belli olmuş oldu.

Daha sonra biraz da sitenin anasayfasına geldim. Bir de ne göreyim? Bu site 5 ödül almış! kesfetsene.com’un aldığı büyük ödüller şunlar:

  • ALTIN ÖRÜMCEK / Turizm Seyahat – Halk 1.
  • ALTIN ÖRÜMCEK / Blog – Halk 1.
  • BUMERANG / En İyi Çıkış Yapan Blog 1.
  • MOMONDO / En İyi Seyahat Blogu
  • TurkishTime / En Gözde 100 Startup

Fotoğraf: Edirne Ermeydanı (Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerinin yapıldığı yer)

Bu site 40’tan fazla ülkeyi, yüzlerce şehri gezmiş. 40’tan fazla ülkede yüzlerce şehirde yaşadıkları deneyimleri, anıları bizler için yazmışlar. Kurucusu Taflan Kandemir, yakın arkadaşı Barış Evrüke ile birlikte. Tamamen özgün ve samimi bir üslupla bize başka bir şehre hatta başka bir ülkeye gittiğimizde ne yapacağımızdan tek tek bahsetmişler. Açıkçası böylesine güzel bir seyahat blogunu bu kadar geç fark ettiğim için üzüldüm.

Sosyal medya hesapları da oldukça canlı ve birçok takipçileri var anladığım kadarıyla. Ben facebook ve instagram hesaplarına bakabildim. Daha fazla ne anlatayım, artık girin siteye bir de siz göz atın. Neler varmış neler, tık tık Keşfetsene.com.ÇALIŞMAYAN VEYA HATALI LİNKLERİ, SAYFANIN ALTINDAKİ YORUM KISMINDAN BİLDİRİN.

DMCA.com Protection Status

Anıl Şenyurt {Anıl Şenyurt}

Teknolojiyle haşır neşir olan bir genç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir