Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Bilim&Teknoloji 846 4

Link Kısaltarak Para Kazanmak | Link Kısaltma Siteleri

Günümüzde internetten para kazanmak için birçok yöntem bulunuyor. Bunların bazılarına daha önceki yazılarımda değinmiştim. Bu yazımda ise link kısaltarak para kazanmaktan bahsedeceğim. Link kısaltarak para kazanma işlemi oldukça basittir ancak bu yöntemle gerçekten bir gelir elde etmek istiyorsanız ilgi çekici başlıklar bulmanız gerekir. Elinizde ilgi çekeceğini düşündüğünüz herhangi bir şey varsa bunun linkini bir link kısaltma sitesinden kısaltarak sosyal medya üzerinde paylaşmanız durumunda, tıklayan her kişiden para kazanacaksınız. Tabi ki böyle söyledim diye linkin ucunda illa ki ilgi çekici bir şey olmasına gerek yok. Günümüzde özellikle program/dosya indirme sitelerinde bu yöntem sıkça kullanılmakta. Eğer siz de internet sitenizde veya blogunuzda dosyalar paylaşıyorsanız, bunların indirme linklerini bir link kısaltma sitesinden kısaltarak sitenize ekleyebilirsiniz.

Link kısaltıp para kazanmak için yapmanız gereken öncelikle bir link kısaltma sitesi bulmak. Tabii ki elinizde kısaltıp para kazanacağınız bir link olmalı.

Link kısaltma servislerinde kazanç oranları sayfasına göz atmayı unutmayın. Bu sayfalarda “CPM” ibaresini görürseniz bunun ne anlama geldiğini de belirteyim. CPM; kısaca 1000 gösterim başına maliyet. Yani 1000 gösterim başına elde edeceğiniz gelir. Örneğin “Tekil Masaüstü CPM” ibaresini görürseniz bilgisayardan gelen 1000 tekil ziyaretçi, “Tekil Mobil CPM” ibaresini görürseniz mobil cihazdan gelen 1000 tekil ziyaretçi anlamına gelir.

Genel olarak link kısaltma sitelerini incelediğimizde yüksek alt ödeme limitlerinin belirlendiğini görüyoruz. Alt ödeme limitinin düşük olduğu link kısaltma servisleriyle çalışmanız her zaman daha iyi olacaktır. Ama derseniz ki ben çok fazla trafik çekebiliyorum, o zaman orası size kalmış.

Bir link kısaltma servisinden link kısaltarak para kazanmak için dikkat etmenizi önereceğim hususlar kazanç oranları, ödeme alt limiti, ödeme yöntemleri ve ödeme tarihleri. Ayrıca kullanıcı yorumlarını da dikkate almalısınız.

İlginizi Çekebilir:  Apple'ın Yönetim Kadrosunda Değişiklik

Benim şimdiye kadar kullandığım link kısaltma servisleri:

Link.tl Türkiye’den gelen 1000 gösterime maksimum $9,85 veriyor. Sitede flash reklam ve popup reklam seçenekleri de bulunuyor. Kazancınız 20 TL’ye ulaştığında PayPal veya Papara ile, 500 TL’ye ulaştığında Bitcoin ile ödeme alabileceğiniz belirtiliyor. Ödemeler belli tarihlerde yapılıyor. En azından her hafta ödeme yapıyorlar. Bazen 20 TL’nin altında ödeme aldığım oldu. Şimdiye kadar 7 kez ödeme aldım. Destek sistemine hiçbir şekilde yanıt vermiyorlar. Bazen hiçbir linkin çalışmaması gibi ciddi sorunlar oluyor.

Trlink.in Türkiye’den gelen her 1000 gösterim için masaüstü ortalama 20 TL, mobil 25 TL kazandırıyor. Kazancınız 10 TL’ye ulaştığında ininal ile, 20 TL’ye ulaştığında banka havalesi ile ve 300 TL’ye ulaştığında Bitcoin ile ödeme alabiliyorsunuz. Ödemeler her gün yapılıyor. Henüz hiç ödeme almadım ama bir sorun yaşayacağımı zannetmiyorum. AKTİF OLARAK KULLANIYORUM.

Bc.vc  Türkiye’den gelen 1000 gösterime mobil $3,60 masaüstü $2,50 veriyor. Kazancınız 10 dolara ulaştığında her cuma günleri ödemeniz otomatik olarak yapılıyor. Banka, PayPal ve Payooner ödeme seçenekleri mevcut. Siteden ödeme almadım.

Adf.ly  Türkiye’den gelen mobil 1000 gösterime $1,00 – $1,58 arasında, masaüstü 1000 gösterime $0,90 – $1,24 arasında kazanıyorsunuz. PayPal, Payza ve Payoneer ile ödeme alabiliyorsunuz. Payoneer ile kazancınızı ön ödemeli karta ve banka hesabınıza çekebilirsiniz. Siteden ödeme almadım.

Listedeki iki üç site Türk sitesi olduğundan ödemeleri daha rahat alabilirsiniz. Google’da basit bir aramayla onlarca link kısaltma servisi bulabilirsiniz.

NOT: Bu yazı 13.02.2018 tarihinde güncellenmiştir. ÇALIŞMAYAN VEYA HATALI LİNKLERİ, SAYFANIN ALTINDAKİ YORUM KISMINDAN BİLDİRİN.

DMCA.com Protection Status

Anıl Şenyurt {Anıl Şenyurt}

Teknolojiyle haşır neşir olan bir genç.

“Link Kısaltarak Para Kazanmak | Link Kısaltma Siteleri” üzerine 4 yorum

 1. kenan dedi ki:

  Cepstar android forum sitemde u2s link kısaltma sitesini kullanıyorum türkiye 1000 tıklamaya 2$ veriyor sayımları 100%95 tir ödeme alt limiti 5 dolardır ödeme yöntemleri paypal payza webmoney yakında skrill ödeme seçeneğide eklenecek ben çok memnunum buyrun sizde kullanın kayıt linki

 2. Deniz Can dedi ki:

  Evet fakat tl.tc sitesi türkiye için en iyisi. Biz TL.TC kullanıyoruz. Ortalama 1000 gösterime 10.00TL P. Üstelik 3 gün içerisinde ödemelerini yapıyorlar. Sağlam bir sitedir. Teknik destek facebook üzerinden veriyor ve anında yardım alabiliyorsunuz. Türkiye destekli ve konyalı olduğunu söyledi. Bize de desteklemek düşer. Diğer sitelerin hepsini bıraktım. Sizleri de davet ediyorum. Yabancılarla uğraşmaktansa alın size yerli site. Kendini ispatlamış bir link kısaltma sitesi tl.tc refsiz link veriyorum destek için.

 3. RezzaksTV dedi ki:

  Link kısaltma işe yarıyor fakat 15.000 Tıklama ile para vermesi kötü 🙁 Direk alınsa muhtiş olacak 🙂

  1. Anıl Şenyurt dedi ki:

   Ayrıca link kısaltma servisleri, Türkiye’den gelen ziyaretlere, diğer çoğu ülkeye göre çok daha az ödeme yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir