Etiket arşivi: wordpress

DERSİMİZ BLOG #1: Blogger mı WordPress mi?

Blog açacaklara ve blog yazarlarına tavsiyeler niteliğinde bir yazı dizisi oluşturmayı düşünüyorum. Her gün bir konu veya her hafta bir konu gibi bir şey diyemeyeceğim, zamanım oldukça sizlere tavsiyelerimi ve bildiklerimi aktaracağım. Herkese yararlı olacağını umarak bu yazı dizisinin ilk yazısıyla karşınızdayım.

NOT: Bu yazı dizisine verecek bir isim bulamadım. Bu isim aklıma geldi ancak daha iyi isim önerilerine açık olduğumu belirtmek istiyorum. 🙂

DERSİMİZ BLOG #1: WordPress mi Blogger mı?

Daha önce WordPress ile Blogger’ı karşılaştıran bir makale yayınlamıştım. Ancak bu seferki makale, öncekine göre daha kapsamlı ve daha açık.

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum. WordPress.com ile WordPress.org’u karıştırmamak gerekir. Şayet bu iki servis bizlere aynı şeyi sunmuyor. Ben WordPress.com’a “tamamen ücretsiz WordPress”, WordPress.org’a ise “dolaylı yoldan ücretsiz WordPress” diyorum. Aslına bakarsanız her ikisi de ücretsiz ancak WordPress.org’dan indirebileceğiniz yazılımı (script) kendi sunucunuza kurmanız gerektiğinden bunun bir maliyeti olacaktır. Bu yüzden de WordPress.org’un dolaylı yoldan ücretli olduğu düşüncesindeyim.

Ben bu yazımda temel olarak, WordPress.com ile Google’ın bir servisi Blogger.com’u karşılaştıracağım. Yani ikisi de tamamen ücretsiz olan blog servislerini…

Masraflar

Her iki blog servisi de ücretsiz! Blogger’dan bir blog açtığınızda blogunuz Google’ın sunucularında, WordPress’den bir blog açtığınızda ise blogunuz WordPress sunucularında barınacaktır.

Ücretsiz olarak Blogger’dan bir blog oluşturduğunuzda blogunuzun uzantısı .blogspot.com şeklinde olacaktır (örneğin; blogismi.blogspot.com); WordPress’den bir blog oluşturduğunuzda ise uzantı .wordpress.com olacaktır (örneğin; blogadresi.wordpress.com). WordPress’e ve Blogger’a, ekstra ücret ödeyerek satın alabileceğiniz bir alan adını bağlayabilir, böylelikle blogadi.com gibi bir isimle blogunuza sahip olabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış, zorunda değilsiniz!

Güvenlik

guvenlik

Blogger Google’ın bir servisidir ve Blogger altyapısıyla oluşturduğunuz bloglarınız Google’ın sunucularında güvenli bir şekilde barınır. WordPress’in ücretsiz versiyonunda da durum böyledir, ancak script ile kendi sunucunuza kurduğunuz WordPress’de ekstra güvenlik uygulamaları yapmanız gerekmektedir. Script ile kurduğunuz WordPress’de güvenlik önlemleri almak yüksek ücretlere mal olabilir.

SEO (Arama motoru optimizasyonu) 

seo

SEO açısından Blogger ile oluşturulan bloglar bir adım önde olabilir. Bunun sebebi ise Blogger’ın Google’a ait bir servis olmasından kaynaklanıyor. WordPress’de de çeşitli ayarlamalar ile SEO konusunda başarı elde edebilirsiniz.

Yönetilebilirlik

yonetilebilirlik

Blogger’ın daha basit bir arayüzü vardır ve yapabilecekleriniz WordPress’e kıyasla daha kısıtlıdır. WordPress.com’da da WordPress.org’da olan kadar geniş yetkilere sahip olmazsınız.

Blogger için hazırlanan belki de milyonlarca tema var. İstediğiniz hazır bir şablonu kullanabilir veya internet üzerindeki milyonlarca temadan birini indirerek Blogger blogunuza kurabilirsiniz. Ayrıca bu temalarda istediğiniz değişikliği yapabilme imkanına da sahipsiniz.

WordPress.com’da ise bu durum biraz farklı. WordPress.com’da kullanabileceğiniz temalar sınırlıdır ve bu temalar üzerinde değişiklik yapma imkanınız yoktur. WordPress.com, ekstralar için sizden ekstra ücret talep eder, Blogger ise bu ekstra değişiklikleri ücretsiz olarak yapabilmenize olanak sağlar.

Yani WordPress.com mu yoksa Blogger.com mu diye sorarsanız, bu soruya benim cevabım Blogger.com olacaktır. Bir blog açmak istiyorsanız Blogger.com’u veya WordPress.org’u (hani şu dolaylı yoldan ücretli olan) kullanmanızı öneririm. Ama tabi ki burada karar vermesi gereken taraf sizsiniz.

Logger Premium WordPress Teması (Ücretsiz İndir)

Merhaba arkadaşlar, biliyorsunuzudur ki WordPress için zevkinize hitap edecek güzel bir tema bulmak hiç kolay değil. Bu yazımda sizlere Logger Premium WordPress temasını tanıtacağım. Temanın ThemeForest’ta satış fiyatının $58 olduğunu da belirtmek isterim. Ayrıca yazının sonunda temayı ücretsiz olarak indirebileceğiniz bir link de bulunmakta.

Logger, çok şık bir magazin ve kişisel blog temasıdır. Kişisel sitelerde ve magazin sitelerinde kullanmak için idealdir.

Ayrıca WooCommerce WordPress eklentisini kullanarak bu tema ile çok şık bir e-ticaret sitesine de sahip olabilirsiniz!

logger v2 4

Temanın Özellikleri

 • 38 farklı renk seçeneği
 • Özel arka plan rengi belirleyebilme
 • Özel düzen (Sağ kenar çubuğu, sol kenar çubuğu, tam genişlik)
 • Elemanları gizlemek / göstermek
 • Düz, temiz ve benzersiz tasarım
 • Responsive (duyarlı) tasarım
 • Kişiselleştirilebilir header
 • Ücretsiz Google web fontları
 • Reklam sistemi
 • Özel 404 sayfası
 • Gelişmiş yazı ve sayfa stilleri
 • 4 farklı yazı stili
 • 10 farklı sayfa şablonu
 • Blog sayfası
 • Bize ulaşın sayfası
 • Hakkımızda sayfası
 • Portföy sayfası
 • Site haritası sayfası
 • Etiketler sayfası
 • Kullanıcılar sayfası
 • Dükkan sayfası
 • 27 özel bileşen
 • Hakkımda bileşeni
 • Yorum bileşeni
 • Sayaç bileşeni
 • Facebook, Twitter, Youtube, Flickr, Google, Soundcloud bileşenleri
 • Kayıt bileşeni
 • Büyük resimli portföy bileşeni
 • Küçük resimli portföy bileşeni
 • Video bileşeni
 • 120×240 reklam bileşeni
 • 120×600 reklam bileşeni
 • 125×125 reklam bileşeni
 • 234×60 reklam bileşeni
 • 250×250 reklam bileşeni
 • 300×250 reklam bileşeni
 • 300×600 reklam bileşeni
 • 336×280 reklam bileşeni

Demo için tıklayın

============================

Boyut: 6 MB

Sıkıştırma: Var (.rar)

hemenindir

Ribbon WordPress Kişisel Blog Teması

Ribbon wordpress temasıMyThemaShop tarafından İngilizce dilinde ücretsiz olarak dağıtılan temanın düzenlenmiş halidir. Düzenlemeler ve Türkçeleştirme Ahmet Çamlı tarafından yapılmıştır.

Temanın özelliklerine gelirsek;
1. Tema yönetim paneli
2. Tema stil ayarları
3. Header kod ekleme
4. Reklam alanları
5. Sosyal medya butonları
6. Ayarları içe/dışa aktarma

Kurulumu;
1. İndirdiğiniz dosyanın içerisindeki ahmet_camli_wp_tema klasörünü wp-content > themes dizinine atın.
2. WordPress yönetim panelinizden Görünüm > Temalar bölümüne girerek temayı etkinleştirin.
3. Kurulum tamamlanmıştır. Tema ayarlarını wordpress yönetim panelinizden yapabilirsiniz.

İkinci yöntem ise; ahmet_camli_wp_tema klasörü içerisindeki tüm dosyaları, yeni bir .zip içerisine atarak WordPress yönetim panelinizden Görünüm > Temalar > Yeni ekle > Tema yükle kısmından .zip dosyasını yükleyin. Yüklemenin ardından temayı aktif edin.

İndirme Linki: https://yadi.sk/d/dWSzVsk3hqcrf
Yorum Yapmayı Unutmayınız.

1 Saniyede WordPress Tema İsmi Öğrenme

Merhaba arkadaşlar, bu yazımda sizlere çok kolay bir yöntemle WordPress altyapısına sahip sitelerin kullandığı temaların isimlerini nasıl öğrenebileceğinizden bahsedeceğim. Bahsettiğim yöntem ile, bir WordPress temasının ismini birkaç saniyede öğrenebilirsiniz.

Programsız bir şekilde sadece 1 saniyede bir sitenin temasını öğrenmek için yapmanız gerekenler:

1- Öncelikle buraya tıklayarak ilgili siteye gidin.

2- Karşınıza çıkan sitedeki alana, ismini öğrenmek istediğiniz temayı kullanan sitenin linkini yapıştırın ve yeşil renkli butona tıklayın.

temanın ismini bul 1

3- İşte bu kadar! Temanın tüm detayları karşınızda.

temanın ismini bul 2

Ücretsiz Akismet API Key Alımı

Bir önceki yazımda WordPress sitenizde spam yorumlardan nasıl engelleyebileceğinizden bahsetmiştim ve Akismet eklentisine değinmiştim. Yani anlayacağınız; Akismet, spam yorumlardan kurtulamanıza yardımcı olan bir eklenti. Bu yazımda da Akismet eklentisinde nasıl ücretsiz bir şekilde API key alınabileceğini anlatatağım.

Öncelikle WordPress admin panelinden Eklentiler > Yeni Ekle kısmından ‘Akismet’ eklentisini yükleyin ve etkinleştirin.

akismet api key 1

Daha sonra otomatik olarak WordPress yönetim panelinde API key almanızın gerektiğini belirten bir uyarı belirecektir. Akismet hesabınızı etkinleştirin butonuna tıklayın.

akismet api key 2

Ardından WordPress yönetim panelinizde açılan sayfada yer alan API anahtarını alın butonuna tıklayarak devam edin.

akismet api key 3

Ardından açılan Akismet’in web sitesinde yer alan mavi renkli GET AN AKISMET API KEY butonuna tıklayın.

akismet api key 4

Daha sonra karşınıza 4 farklı seçenek çıkacak. İlk ve ücretsiz olanı, kişisel blog ve web siteleri için idealdir. ‘Basic’ paketinin altında yer alan mavi renkli SIGN UP butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

akismet api key 5

Bu işlemi yaptığınızda karşınıza çıkan üye olma bölümünden e-posta adresinizi, istediğiniz kullanıcı adını ve şifrenizi (sayı, harf ve noktalama işareti içerebilir) yazıp Sign up butonuna tıklayın. Veya bir WordPress.com hesabınız varsa I already have a WordPress.com account! linkine tıklayın.

akismet api key 5 - 1

Bu paket karşımıza öncelikle yıllık $36 olarak geliyor. Ancak resimde belirtilen imleci en sola kaydırdığınızda yıllık fiyat $0’a inecek, yani ücretsiz olacaktır. Bunu yaptığınızda sol tarafta yer alan kredi kartı bilgileri kısmı gidecektir. Yani kredi kartı bilgilerinizi vermeniz gerekmeyecektir.

akismet api key 6

Kredi kartı bilgileri kısmı gittikten sonra adınızı ve soyadınızı yazarak mavi renkli CONTINUE butonuna tıklayarak devam edin.

akismet api key 7

Kısa bir süre bekledikten sonra karşınızda Akismet API anahtarınız (API key) belirecektir.

akismet api key 8

Ardından API anahtarınızı kopyalayarak WordPress yönetim panelinize geri dönün ve Ayarlar > Akismet kısmında yer alan “API anahtarını elle gir” başlığı altında bulunan metin kutusuna kodu yapıştırarak Bu anahtarı kullan butonuna tıklayın.

akismet api key 9

Evet, işte bu kadar. Artık Akismet eklentiniz tamamen etkin durumda. Takıldığınız yerlerde sorularınızı yorum atarak sorabilirsiniz. Bir dahaki yazımda görüşmek üzere!

WordPress Sitenizde Spam Yorumları Engelleme Yöntemleri

Eğer WordPress altyapısıyla oluşturduğunuz bir blog veya web siteniz varsa, muhtemelen spam yorumlarla sık sık karşılaşıyorsunuzdur. Spam yorumları kolayca silebileceğinizi düşünseniz de, spam yorumların sitenize çok fazla zararı var. Şimdi bu istenmeyen spam yorumları nasıl engelleyebileceğinize bir bakalım.

Spam yorumların sitenize zararları neler olabilir?

Herhangi bir algoritma ile sitenize zarar verilebilir, Google tarafından zararlı link olarak görülen bir link yorumda belirtildiyse bu siteniz için kötü olabilir, okuyucularınız uzun spam yorumları gördüğünde sitenizin ziyaretçi sayısında azalmalar yaşayabilirsiniz. Ayrıca moderasyon (yönetim) eksikliği sezilebilir.

WordPress’te spam yorumları engelleme yöntemleri

Akismet WordPress eklentisini kullanın

Akismet, WordPress için en popüler spam yorum engelleme eklentilerinden biridir. Akismet eklentisini WordPress yönetim panelinizden kurup ücretsiz API anahtarı ile aktif ederek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Eklentiden daha yararlı sonuçlar elde edebilmek için ücretli (premium) versiyonu satın alabilirsiniz. Akismet eklentisinin aktifleştirilmesi için gerekli API anahtarının nasıl alınabileceği ile ilgili yazımı buraya tıklayarak okuyabilirsiniz.

Captcha kullanın

Captcha, spam yorumlarından kurtulmanın en etkili yöntemidir. Herhangi biri blogunuza veya web sitenize yorum yazmak istediğinde, captcha doğrulama kodunu da girmesi gerekecektir. Bu, gönderilen spam yorumları engellemekte işe oldukça yarar. Ancak sitenize gerçek yorum yazmak isteyen bir okur, her defasında doğrulama kodunu girerken işkence yaşayabilir. Bu yüzden de ziyaretçi sayınızda düşüşler yaşayabilirsiniz. Bu yüzden bu yöntemi pek önermem.

En iyi WordPress Captcha eklentileri:
1) Captcha
2) Si captcha for WordPress
3) Botdetect WordPress Captcha
4) KeyCaptcha
5) WP reCaptcha plugin

Üçüncü parti yorum sistemleri kullanın

Üçüncü parti bir yorum sistemi kullanarak, spam yorumlardan büyük oranda kullanabilirsiniz. Üçüncü parti yorum sistemlerinden bazıları Facebook, Google+ ve Disqus’tur. Bu yorum sistemlerinde, kullanıcı üye girişi yapması gerektiğinden spam yorumlar büyük oranda engellenecektir. Ancak kullanıcı açısından çok kullanışlı olmayabilir.

Spam IP adreslerini engelleyin

Sitenize bir spam yorum geldiğinde, WordPress yönetim panelinden yorumun IP adresini not alarak, daha sonra gelecek spam yorumlardan korunmak amacıyla bu spam IP adresini engelleyebilirsiniz. Bunun için de WP-Ban WordPress eklentisini kullanmanızı öneririm.

Bu yöntemin başka bir uygulanma yolu ise, .htaccess dosyaları üzerinden bu spam IP adreslerini engellemektir. Bunun için öncelikle WordPress yönetim panelinizden spam yorumların IP adreslerini toplayın. Daha sonra .htaccess dosyasını açın aşağıdaki kodu dosyanın içerisine ekleyin:

# block ip
order allow,deny
deny from 23.23.23.23
deny from 82.82.82.822
deny from 41.78.157.227
allow from all

Engellemek istediğiniz ip adreslerini yukarıdaki gibi satır satır yazmalısınız.

WPLog Ücretsiz WordPress Kişisel Blog Teması


Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda sizlerle çok şık bir WordPress temasını paylaşacağım. WPTemalari.net tarafından kodlanan tema, şık ve sade tasarımıyla ön plana çıkıyor. Saya saya bitiremeyeceğim özelliklere sahip bir tema. %100 Valid kodlamaya ve CSS Sprite özelliğine sahip temaya baktığımızda gerçekten Türk yapımı güzel temalar arasında yer alıyor. Kolay ve basit bir kullanım ile sadeliği buluşturmayı amaçlayan tema yapımcıları, gerçekten ortaya çok güzel bir iş çıkarmışlar. 


WPLog Kişisel Blog Teması İndir

WPLog WordPress Teması V5 Kendi Sitesinden 1.3 MB

WPLog WordPress Teması V4 Kendi Sitesinden 687.7 KB


WPLog Ücretsiz Kişisel Blog Teması Özellikleri 

 • Öne Çıkarılmış Görsel ile Kolay Resim Ekleme 
 • Özel Alanda da Resim Ekleyebilme 
 • Özel Tema Ayar Sayfası 
 • Sade Şık Tasarım 
 • Dahili Shortcodes ve Renkli Kutular 
 • Eklentisiz Sayfalama Özelliği 
 • 0 Eklenti, 100% Valid Xhtml, 100% Valid Css 
 • Css Sprite ile Hızlandırılmıştır
 • 1 Adet Sidebar Mevcuttur 
 • Son Tweet Gösterimi 
 • Hazır İletişim Formu 
 • Özel WordPress Menü Sistemi 
 • Hazır E-Posta Abonelik Kutusu 
 • Google Web Fonts 
 • Özel Video, Resim Kategori Sayfası 
 • WordPress Galeri Özelliği ile Resimler Arası Geçiş 
 • Yorumlarda Sayfalama Özelliği 
 • Yazı İçi Sosyal Paylaşım Butonları 
 • Resimli Benzer Konular 
 • Admin Özel Yorum Arkaplanı 
 • Temada Sadece 1 Dosya Şifrelenmiştir. 


V3 Sürümüyle Eklenen Özellikler
 • Üst menüye açılır menü desteği 
 • Font entegre hale getirildi ve Türkçe karakter sorunu çözüldü. 
 • Sponsor Alanı eklendi. 
 • Yan menüdeki tab alanının altına ve üstüne bileşen desteği eklendi. 
 • Yan menüye de ekleyebilmeniz için sadece WPLog temasında çalışan E-Bülten eklentisi eklendi. 
 • Tema panelinden Sponsor Alanı ve Son Tweetler Alanını aç/kapa özelliği eklendi. 
 • Bildirilen ufak hatalar giderildi.

V4 Sürümüyle Eklenen Özellikler
 • Functions dosyasına ekleme yapabilmeniz için dosya eklendi.(functions-ozel.php) 
 • Bağlantılarım ve tavsiyelerim kısımları footer bileşeni olarak değiştirildi. 
 • Yan menüde düzenleme yapıldı.
 • Tab menü bileşen haline çevrildi. Video ve resim kategorilerini birden fazla seçilmesi için düzenleme yapıldı. 
 • Sponsor resim yolu girilmediği taktirde default olarak tema dosyasındaki banner eklenmesi sağlandı. 
 • Menü sisteminde isim zorunluluğu kaldırıldı.
 • Menüler kısmından tema konumunu artık seçebilirsiniz. 
 • Bildirilen ve bilinen ufak hatalar giderildi.

V5 Sürümüyle Eklenen Özellikler
 • Logo dosyasını tema ayarlarından girebilirsiniz. 
 • Anasayfa en alttaki ikili alan kaldırıldı. 
 • Twitter alanı kaldırıldı. 
 • İletişim formu kaldırıldı yerine Contact Form 7 için özel bileşen eklendi.
 • Mail fonksiyonu kapalı olan hostinglerde WP-Mail-SMTP eklentisini kurup sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. 
 • Footer alanı tamamen bileşen oldu. 
 • Kategori yazıları bileşeni eklendi. 
 • 12 Farklı Renk çeşidi eklendi. 
 • Timthumb versiyonu yenilendi.

WordPress İletişim Formu Eklentileri

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda sizlerle en kullanışlı WordPress iletişim formu eklentilerini paylaşacağım. Bu eklentileri WordPress tabanlı bir siteme eklerken internette araştırdım ve buldum. 

1. Eklenti: Contact Form 7
Bu eklenti sayesinde WordPress ile oluşturduğunuz blog veya web sitenize iletişim formu veya başka bir amaçta kullanmak üzere form ekleyebilirsiniz. Ajax tabanlı, CAPTCHA desteğine sahip bir iletişim formu eklentisi olan Contact Form 7, tek bir site üzerinde birden fazla iletişim formu oluşturmanıza da olanak sağlıyor.
2. Eklenti: Fast Secure Contact Form
Özel yönetim paneli sayesinde WordPress siteleri için gelişmiş seçeneklere sahip ve sınırsız sayıda iletişim formu oluşturabileceğiniz bir eklenti olan Fast Secure Contact Form ile kullanışlı formlar oluşturabilirsiniz. 
Şunu da belirteyim; ben Contact Form 7 eklentisini kullanırken doldurulan formun gitmemesi ve benim e-posta adresime bilgi gelmemesi sorunu yaşadım. Bu sorun hosting sağlayıcınızın mail() işlevini etkisizleştirmesinden kaynaklanıyor. Yani aynı durum “Fast Secure Contact Form” eklentisinde de meydana gelebilir. Bu durumda hosting sağlayıcınızla iletişime geçebilir veya sorunu kendiniz çözmeye çalışabilirsiniz. Bu sorunun çözümünü şuradaki yazımda anlattım. 

WordPress’de Contact Form 7 E-Posta Göndermeme Hatası

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda benim de karşılaştığım bir sorun olan Contact Form 7 eklentisinde e-posta göndermeme hatasına değineceğim. 
Contact Form 7 eklentisini kullanırken doldurulan formun gitmemesi ve benim e-posta adresime bilgi gelmemesi sorunu yaşadım. Bu sorunu çözmek için WP Mail-SMTP isimli eklentiyi kurdum ve gerekli SMTP ayarlarını yaptım. 
Daha sonra Eklentiler > Contact Form 7 > Düzenle yolunu takip ederek sağ sütunda yer alan contact-form-7/includes/mail.php‘ye tıklayın ve aşağıdaki değişikliği yapın:
$headers = “From: $sendern”;      – YANLIŞ –
“From”dan sonra gelen iki noktayı (:) silip kaydederseniz artık mail alabilirsiniz demektir.
$headers = “From $sendern”;      – DOĞRU –
Ben bu şekilde yaptığımda e-postama kullanıcının formu doldurduğu hakkında bilgi geliyor ancak kullanıcı formu doldururken yine gönderilemediğini söyleyen uyarıyla karşılaşıyordu. Bu yüzden Contact Form 7 eklentisinde oluşturduğum formun ayarlarından iletiler kısmında yer alan “Gönderenin iletisinin gönderilmesi başarısız oldu” iletisini “İletiniz başarılı olarak gönderildi. Teşekkürler.” şeklinde yaptım. Yani aslında gönderilemedi hatası veriyor ancak gönderiliyor. 
Sorularınızı yorum alanından sorabilirsiniz. Bir dahaki yazıda görüşmek üzere, hoşçakalın. 

Ecancan V3 Responsive WordPress Kişisel Blog Teması

Merhaba arkadaşlar. Bu yazımda yine şık bir WordPress teması ile karşınızdayım. Ahmet Can arkadaşımızın kodladığı tema responsive olup kişisel bloglarda kullanılabilecek bir temadır.
Ecancan V3 WordPress Temasının Başlıca Özellikleri
 • Renkli bir arayüz ile metro bir tasarım
 • Kolay düzenlenebilir bileşen desteği
 • Konuya özel custom metabox desteği (Program vs. tavsiye ederken kullanım amaçlı)
 • Temaya özel ikonlu kategori bileşeni
 • Temaya özel etiket bulutu bileşeni
 • Temaya özel son yorumlar bileşeni
 • Valid kodlama (WordPress fonksiyonlarından kaynaklı bir kaç hata hariç html hali valid)
 • Tamamen responsive yapıdadır
 • Temadaki her şeyi tema paneli ile değiştirebileceğiniz gelişmiş tema paneli
 • Temaya özel kısa kodlar (shortcode)
 • Temaya özel tema paneli yönetimli silder

 

Önerilen Eklentiler
 • Temada iki farklı post şablonu bulunmaktadır bu özelliği kullanmak için Custom Post Templates eklentisini kullanmanız gereklidir.
 • All In One SEO Pack
 • Contact Form 7
 • Custom Post Templates
 • Google XML Sitemaps
 • Image Sitemap
 • NextScripts: Social Networks Auto-Poster
 • Options Framework
 • Simple Lightbox
 • WordPress aktarıcısı
 • WP-Mail-SMTP
 • WP-Optimize
 • WP Smush.it

 

Temadaki Kısa Kodlar
Temada üç adet kısa kod olduğundan bahsetmiştim. Şimdi bu kısa kodların ne olduğuna ve ne işe yaradığına bakalım.
 1. onemli
 2. kod
 3. alinti
Bu kısa kodları şu şekilde kullanmalısınız;
[onemli]ÖNEMLİ OLAN YAZINIZ[/onemli]
[kod]KOD BURADA YER ALMALI[/kod]
[alinti]ALINTI YAZINIZI YAPIŞTIRIN[/alinti]

 

Ahmet arkadaşımız şunları ekliyor;

Temada bulunan footer bölümündeki sol taraftaki linkimin kaldırılması durumunda hakkım helal değildir. Bu link haricinde temayı gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz Ayrıca temanın birkaç dosyası şifrelidir, bu yüzden bu dosyalar ile oynama yapmanız durumunda temada sorun oluşabilir.

Temadan Resimler


Ecancan V3 Responsive WordPress Teması 4.41 MB