Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Sponsorlu İçerik 467 0

Web Tasarımı Yapmanın Önemli Noktaları

Web tasarım artık bırakın firmaları, kişilerin bile olmazsa olmazlarından… Şüphesiz ki dünyanın bilgi alma aracının internet olması tartışılamaz bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Bu nedenle artık hayatın tüm akışı internet üzerinden rahatlıkla yürütülebiliyor. İş hayatı, kurumsal çalışmalar internetin sınırsız dünyasında çok kısa sürede yapılmakta.

Bu nedenle globalizmin gereklerinden biri de, internetin uçsuz bucaksızlığında herkesin kendine yer bulup, kendini tanıtabilmesi oluyor. Bunun yolu da ilk öncelikle bir web sitesine sahip olmaktan geçmekte. Bu sayede kısıtlı bir çevrede bilinen bir marka ya da firma artık elinin altında internet olan herkes tarafından tanınıp, hakkında bilgi alınabilecek duruma geliyor.

Firmanın ya da markanın satışa sunduğu ürünler, bu ürünler hakkında bilgiler, iletişim bilgileri, firmanın çalışmaları, referansları, çalışma politikası anında ekrana gelerek, kullanıcının takibine girebiliyor. Bunun için web sitesinin anlaşılır ve kaliteli olabilmesi, web sitesini ileriye taşımanın yolu oluyor. Öncelikle çalışma hayatında fark yaratmak isteyenlerin güvenilir ve seviyeli bir tanıtım aracına sahip olması gerekiyor.

İşini profesyonelce yapan kurumun geçmiş yıllardan beri gelen belli bir vizyonu ve misyonu bulunmaktadır. Piyasa kendi içindeki rekabet göz önünde bulundurulursa, kendini en iyi tanıtan kurum da her zaman öne geçebilme şansını elde etmektedir. Özellikle doğru bilgilerle donatılmış, gereksiz her ayrıntıdan uzak web siteleri kullanıcıyı memnun etmektedir. Tanıtım metinleri her zaman çok kaliteli bir dille yazılmış, anlatım dili güçlü bir tarzda oluşturulmuş olmalıdır.

Ne çok uzun ne çok kısa, kullanıcıyı sıkmayan yazılar başarılı bir tanıtımda etken olmaktadır. Bilgilerin özellikle bir düzen içerisinde olmasına özen göstermek gerekmektedir. Görselliğin kötü olduğu siteler, kullanıcı açısından çok dikkate alınmaz ve özensiz olduğu düşünülerek, bilgi almak için çok da güven uyandırmaz. Siteye yüklenen metinler, fotoğraflar ve daha pek çok görsel ve işitsel öğenin, amaca hizmet etmesi, kullanıcıya duyulan saygının ve profesyonelliğin gereklerindendir.

İlginizi Çekebilir:  Deep Web - Sonsuz Bilgi

Kalabalık, karışık rengarenk web siteleri, temsilcisi olduğu kurumun kimliğini, iyi bir şekilde yansıtamamaktadır.

Sitenin grafikleri tasarlanırken, boyutu ve birbirleriyle uyumu çok dikkat çekmektedir. Sitenin oluşumuyla alakalı olmayan yazı tipleri, grafikler göze çok hoş görünmemektedir. Hızlı ve doğru görüntülenen web sayfaları kullanıcının sabırsızlanıp, başka bir siteye girmesini engellemektedir. Yaratıcı ve bu konuda trendleri takip eden web tasarımcılar bu piyasada her zaman daha çok tercih edilmektedir.ÇALIŞMAYAN VEYA HATALI LİNKLERİ, SAYFANIN ALTINDAKİ YORUM KISMINDAN BİLDİRİN.

DMCA.com Protection Status

Anıl Şenyurt {Anıl Şenyurt}

Teknolojiyle haşır neşir olan bir genç.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir