Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

Reklam Alanı


Buraya
reklam
verebilirsiniz.


Tıklayın

İnternet 656 2

AdSense Alternatifi Reklam Firmaları

kıyafet beğen

İnternet sitesi sahipleri sitelerinden az veya çok bir kazanç elde etmek isterler. Bu kazancı elde etmenin yollarından birkaçı tanıtım yazısı satmak, link satmak ve reklam yayınlamaktır. Reklam yayınlamak için webmasterların tercih ettiği en popüler reklam firması Google’ın AdSense firmasıdır.

AdSense firmasından siteniz için onay almak pek de kolay değildir. Sitenizi her detayıyla incelerler. Bu nedenle genelde başvuruların çoğu hüsran olmaktadır. Ben de ‘AdSense Alternatifi Reklam Firmaları’ başlıklı makalemde, AdSense’e alternatif olabilecek birkaç reklam firmasına değineceğim.

AdSense Alternatifleri

1) AdMatic

Bir Türk reklam firması olan AdMatic en güzel AdSense alternatifleri arasında. Birçok popüler site AdMatic kullanmaktadır, örnek vermek gerekirse Kanal D resmi sitesi. AdMatic’ten onay almak pek de zor değildir, siteniz yasa dışı bir site değilse ve sitenizin hakkını veriyorsanız rahatça onay alabilirsiniz. Sayım sistemi olarak CPM kullanılmakta diye biliyorum.

Reklam Türleri: Sayfa açıldığında ziyaretçiye görünen reklam, mobil uyumu da var. 300×250 sağ alttan çıkan masaüstü/mobil reklam. Henüz beta sürümünde olsa da inpage reklam ve daha çeşitli reklam türleri AdMatic’in reklamları arasında.

Güvenilirlik: Birçok kişi ödeme aldığını kanıtlarla belirtmekte. Ancak bazen AdMatic, hitiniz fazla olmasına rağmen çok düşük sayım rakamları verebiliyor, aklınızda bulunsun.


2) Wordego

Wordego da sağlam AdSense alternatifleri arasındadır. Birçok yabancı ülkede ve Türkiye’de ofisleri olan kuruluş, sitenizde Google reklamları yayınlatır. Reklamların tıklanması ve gösterimine göre ücret alırsınız ve ücretler fena değildir. Onay konusuna gelecek olursak AdSense kadar zor bir onay aşaması söz konusu değil. Firmanın destek ekibi ve yaptığı kampanyalar gayet iyi.

Reklam Türleri: Google Adsense’de bulunan tüm reklam türleri mevcut. Ayrıca yapılan güncellemeler ile fazlası da ekleniyor. Örneğin son güncellemelerde yapışık reklamlar eklenmişti.

İlginizi Çekebilir:  Facebook'un Yeni Gizlilik Ayarları

Güvenilirlik: Ödeme ile ilgili herhangi bir olumsuz yoruma rastlamadım. Sayımları da gayet yerinde, düşük sayım diyorsanız reklam yerleşiminizi yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Ben de Wordego’yu kullanmış ve ödeme almıştım.


3) Adhood

Adhood, online medya ve reklam planlama işlemleri için ihtiyacınıza yönelik etkin çözümler sunan, kendi reklam platformunuzu oluşturabileceğiniz bir reklam platformu.

Reklam Türleri: Video player, remarketing, interstitial, inread, footer sticky, slider, banner gibi reklam modelleri bulunuyor.

Güvenilirlik: Bu reklam firması için bazıları hiç ödeme alamadım güvensiz diyor, bazıları ise çok geç ödeme yapıyor ama yapıyor diyor. O nedenle yorumlara göre biraz şüpheli bir firma. Ayrıca destek taleplerine ilginin az olduğunu söyleyenler de var. Yinede detaylı bir araştırma ile neymiş ne değilmiş öğrenebilirsiniz.


Eğer siz de AdSense’den onay alamadıysanız bu alternatifleri bir test edebilir ve hiç olmazsa köşede kazanç birikmesini sağlayabilirsiniz. Sorularınız ve makale hakkındaki görüşlerinizi yorumlara bekliyorum, iyi günler.ÇALIŞMAYAN VEYA HATALI LİNKLERİ, SAYFANIN ALTINDAKİ YORUM KISMINDAN BİLDİRİN.

DMCA.com Protection Status

Anıl Şenyurt {Anıl Şenyurt}

Teknolojiyle haşır neşir olan bir genç.

“AdSense Alternatifi Reklam Firmaları” üzerine 2 yorum

  1. Hasan dedi ki:

    adhood bireysel kullanıcıları devredışı bıraktı.

  2. WebCenneti Blog dedi ki:

    Hocam bir de desk-five var. Ben onu kullanıyorum. Sayımları da gayet iyi gibi. Tavsiye ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir