Reklam Alanı
edirne haber
Bilim&Teknoloji 358 2

Link Kısaltarak Para Kazanmak | Link Kısaltma Siteleri

Atatürk Kravat

Günümüzde internetten para kazanmak için birçok yöntem bulunuyor. Bunların bazılarına daha önceki yazılarımda değinmiştim. Bu yazımda ise link kısaltarak para kazanmaktan bahsedeceğim. Link kısaltarak para kazanma işlemi oldukça basittir ancak bu yöntemle gerçekten bir gelir elde etmek istiyorsanız ilgi çekici başlıklar bulmanız gerekir. Elinizde ilgi çekeceğini düşündüğünüz herhangi bir şey varsa bunun linkini bir link kısaltma sitesinden kısaltarak sosyal medya üzerinde paylaşmanız durumunda, tıklayan her kişiden para kazanacaksınız. Tabi ki böyle söyledim diye linkin ucunda illa ki ilgi çekici bir şey olmasına gerek yok. Günümüzde özellikle program/dosya indirme sitelerinde bu yöntem sıkça kullanılmakta. Eğer siz de internet sitenizde veya blogunuzda dosyalar paylaşıyorsanız, bunların indirme linklerini bir link kısaltma sitesinden kısaltarak sitenize ekleyebilirsiniz.

Link kısaltıp para kazanmak için yapmanız gereken öncelikle bir link kısaltma sitesi bulmak. Tabi ki elinizde bir de link olmalı (uzun veya kısa olması önemli değil!). Link.tl, adf.ly ve bc.vc gibi link kısaltma servisleri, ülkemizde en çok link kısaltma siteleri. Tabi ki bunların haricinde belki de binlerce link kısaltma servisi var.

Link kısaltma servislerinde kazanç oranları sayfasına göz atmayı unutmayın. Bu sayfalarda “CPM” ibaresini görürseniz bunun ne anlama geldiğini de belirteyim. CPM; kısaca 1000 gösterim başına maliyet. Yani 1000 gösterim başına elde edeceğiniz gelir. Örneğin “Tekil Masaüstü CPM” ibaresini görürseniz bilgisayardan gelen 1000 tekil ziyaretçi, “Tekil Mobil CPM” ibaresini görürseniz mobil cihazdan gelen 1000 tekil ziyaretçi anlamına gelir.

Genel olarak link kısaltma sitelerini incelediğimizde yüksek alt ödeme limitlerinin belirlendiğini görüyoruz. Alt ödeme limitinin düşük olduğu link kısaltma servisleriyle çalışmanız her zaman daha iyi olacaktır. Ama derseniz ki ben çok fazla trafik çekebiliyorum, o zaman orası size kalmış.

Bir link kısaltma servisinden link kısaltarak para kazanmak için dikkat etmenizi önereceğim hususlar kazanç oranları, ödeme alt limiti, ödeme yöntemleri ve ödeme tarihleri. Ayrıca kullanıcı yorumlarını da dikkate almalısınız.

En çok kazandıran link kısaltma siteleri

Az sonra sıralayacağım link kısaltma servisleri en çok kazandıranlar mıdır bilmiyorum ancak benim gördüğüm en yüksek kazanç oranına sahip link kısaltma siteleri şu şekilde:

  • 1ink.eu : Türkiye masaüstü 1000 IP tıklamaya 4,60 dolar, mobil 1000 IP tıklamaya 5,30 dolar veriyor. Farklı ülkelerden gelen tıklamalara farklı kazançlar sağlayan sitede banka havalesi, ininal karta havale ve PaPara ödeme seçeneği bulunuyor. Referans linkinizle üye olan kişilerin kazançlarından yüzde 10 komisyon elde ediyorsunuz. Alt ödeme limiti 5 dolar.
  • sht.ist : Türkiye masaüstü 1000 IP tıklamaya 4 dolar, mobil 1000 IP tıklamaya 4,50 dolar veriyor. Farklı ülkelerden gelen tıklamalara farklı kazançlar sağlayan site; banka havalesi, ininal karta havale, PayPal, PaPara, Skrill gibi ödeme seçenekleri sunuyor. Referans linkinizle üye olan kişlerin kazançlarından yüzde 30 komisyon elde ediyorsunuz. Alt ödeme limiti 5 dolar.

Not: Yazıda geçen PaPara ve Skrill ödeme yöntemlerinden, ilerleyen zamanlarda yazacağım yazıda değineceğim.

(Yazıda belirtilen kazanç oranları, 1 Aralık 2016 tarihine göre esas alınmıştır.)

Anıl Şenyurt {Anıl Şenyurt}

Teknolojiyle haşır neşir olan bir genç.

“Link Kısaltarak Para Kazanmak | Link Kısaltma Siteleri” üzerine 2 yorum

  1. RezzaksTV dedi ki:

    Link kısaltma işe yarıyor fakat 15.000 Tıklama ile para vermesi kötü 🙁 Direk alınsa muhtiş olacak 🙂

    1. Anıl Şenyurt dedi ki:

      Ayrıca link kısaltma servisleri, Türkiye’den gelen ziyaretlere, diğer çoğu ülkeye göre çok daha az ödeme yapıyor.

Yorumunuz onaylanmadan burada gözükmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir