Reklam Alanı
edirne haber
İnternet 572 0

Google Drive ve Dropbox’a Erişim Engellendi!

Atatürk Kravat

Ülkemizde kullanıcıların popüler bulut depolama servislerinden Google Drive ve Dropbox‘a giriş yapmaya çalışırken yaşadıkları erişim sıkıntılarının ardından artık sitelere tamamen erişilemiyor. Saat 19.00 sularından itibaren ülkemizde milyonlarca kişi tarafından kullanılan dev bulut depolama siteleri Google Drive ve Dropbox’a erişilemiyor.

Konuyla ilgili resmi bir açıklama bulunmasa da engellemenin devlet tarafından geçici olarak yapılmış olma ihtimali yüksek. İlgili engellemenin RedHack tarafından Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak‘ın e-postalarının internete sızdırılmasıyla alakalı olabileceği düşünülüyor. Tabi ki bunlar sadece internette dolaşan tahminler. Olayla ilgili resmi bir açıklama bulunmuyor.

Şu an belirttiğim bulut depolama servislerine Türkiye’den erişim mümkün değil. Google Drive ve/veya Dropbox servislerinde sizin için önemli veriler bulunuyorsa, VPN aracılığıyla sitelere bağlantı kurarak dosyalarınızı bilgisayarınıza yedeklemenizi öneriyorum.

Günümüzde şirketler ve eğitim kurumları tarafından da kullanılmakta olan Google Drive’ın ülkemizde engellenmesiyle işler karışabilir. Sonucun ne olacağını zaman gösterecek.

Google Drive’a erişilebiliyor, Dropbox hala açılmıyor

Şu an Google Drive’a erişim sağlanabiliyor ancak kullanıcılar Dropbox’a halen erişemiyor.

İlginizi Çekebilir:  Facebook'un Gizlilik Ayarları Değişiyor

Anıl Şenyurt {Anıl Şenyurt}

Teknolojiyle haşır neşir olan bir genç.
Yorumunuz onaylanmadan burada gözükmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir