Reklam Alanı
edirne haber
Apple ve IPA 1.399 2

iPhone 6S: Değişen tek şey, her şey.

Apple, San Francisco’da gerçekleştirilen “Apple Special Event” isimli etkinliğinde herkesin merakla beklediği iPhone 6S ve iPhone 6S Plus’ı tanıttı. Bunların yanında iPad Pro, iOS 9 ve yeni Apple TV de tanıtıldı.

iphone 6s renk seçenekleri

“iPhone hakkındaki her şeyi değiştirdik” şeklinde konuşan Tim Cook, yeni iPhone’ları Türkiye saatiyle 20:00’de duyurdu. iPhone 6S ve 6S Plus, her ne kadar iPhone 6 ve 6 Plus ile benzer gözükse de aslında aralarında çok fark var. Yeni iPhone’lar gül rengine kaçan altın rengi seçeneğiyle birlikte toplam dört farklı renk seçeneğiyle satışa sunulacak.

iPhone 6 ve 6 Plus’ta olduğu gibi yeni iPhone’lar da aynı ekran boyutlarına sahip olacak. Yani iPhone 6S 4.7 inç, iPhone 6S Plus ise 5.5 inç ekran boyutlarına sahip. Ayrıca yeni iPhone’larda 7000 serisi alüminyum kullanılmış.

en iyi iphone en iyi telefon

Apple’ın yeni iPhone’ları 3D Touch özelliğine de sahip olacak. Bu teknoloji, Apple Watch’da yer alan Force Touch özelliği gibi çalışacak, ama tabi ki bu özelliğin iPhone’a uyarlanmış özelliği olacak ve az da olsa farklılıklar içerecek. 3D Touch özelliğinden kısaca bahsetmek gerekirse, aynı baskıyı sürdürerek kaydırma hareketi yaptığınızda normal kaydırma hareketinden farklı işlevlere erişilebilecek.

iPhone 6S ve 6S Plus’ta 3. jenerasyon 64-bit A9 işlemci yer alacak. Ayrıca bu işlemciye M9 Motion işlemci eşlik edecek.

Yeni iPhone’larda beklendiği gibi 12 MP arka ve 5 MP ön kamera yer alıyor. Yeni iSight arka kamera, bir önceki modele göre %50 daha fazla piksel içeren fotoğraflar çekebilecek. 4K video kaydı yapabilen yeni iPhone’lar düşük ışıklı ortamlarda bile çok iyi çekimler yapabilecek. 5 MP çözünürlüğündeki ön kamera, gerçek tonlama ile flaş görevini yerine getirecek.

iphone 6s 4k video

Live Photos özelliği ile hareket halindeyken net fotoğraflar çekilebilecek. Fotoğrafı çektiğiniz süreyi uzatıp tek bir hareketle fotoğrafı çekerek 3D sayesinde fotoğraf üzerinde baskı yapıp oynatabiliyorsunuz.

Apple’ın bahsetmediği teknik özellikler arasında RAM, batarya ve ekran çözünürlüğü yer alıyor. RAM değerinin ne kadar olacağını kesin olarak bilmiyoruz. 1 GB yeterli olacaktır ama artık Apple’ın RAM’ı 2 GB’a çıkarmasını bekliyoruz. Ayrıca batarya da 1715 mAh. Hatırlarsanız iPhone 6’da 1810 mAh idi.

iphone 6s fiyatları

iPhone 6S’in 2 yıllık kontratlı fiyatları şu şekilde:

 • 16 GB: 199 dolar
 • 64 GB: 299 dolar
 • 128 GB: 399 dolar

iPhone 6S Plus‘ın 2 yıllık kontratlı fiyatları ise şu şekilde:

 • 16 GB: 299 dolar
 • 64 GB: 399 dolar
 • 128 GB: 499 dolar

Yukarıda yer alan fiyatların, Amerika operatörleri için geçerli olduğunu da belirtelim. Ayrıca Apple Store üzerinden 24 aylık taksitler ile satın alınabilecek iPhone 6S’in fiyatı 650 dolar, 6S Plus’ın ise 750 dolar.

Yeni iPhone’lar 12 Eylül’de ön sipariş verilebilecek, 25 Eylül’de de satışa sunulacak.

iphone 6s tanıtım tarihi

:: AppleKurdu.net içerik ortaklığı.


Anıl Şenyurt {Anıl Şenyurt}

Teknolojiyle haşır neşir olan bir genç.

“iPhone 6S: Değişen tek şey, her şey.” üzerine 2 yorum

 1. Çağrı Mustafa ALKAN dedi ki:

  Açık konuşmak gerekirse çok da fazla bir şey eklenmemiş mevcut modellerin üzerine. Eklenenler ise 6S ya da 6S +’a geçmek için yeterli değil.

  1. Anıl Şenyurt dedi ki:

   Düşüncene katılıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir