Reklam Alanı
edirne haber
Webmaster 1.219 3

Seo Nedir ve Neden Önemlidir?

Günümüz web site sahipleri, “seo” kavramına çok önem vermektedirler . Bu kavramın açılımı “search engine optimization” yani Türkçe olarak “arama motoru optimizasyonu” anlamına gelmektedir. Site sahipleri Google aramalarında her zaman en üst sırada çıkmak için uğraşırlar. İlk sayfada çıkmak bile onlar için önemlidir. Peki neden önemlidir bu “seo” dediğimiz bu kavram?

Seo web sitelerinin ziyaretçi sayısında büyük önem sağlar. Örneğin Google‘da çok aranan bir kelimede ilk sırada veya yüksek bir yerdeyseniz araştırmacı kişi sizin sitenize mutlaka girecektir. Bu da sizin sitenize artı ziyaretçi olarak dönecektir.

Varsayalım bir dükkan sahibisiniz. Arama sorgularında ilk sırada olmak, dükkanınızın en işlek caddede olmasından bile daha iyidir. Çünkü aramayı yapan kişiler sizin dükkanınızı tanıyabileceklerdir.

Bu nedenle seo kavramı çok önemli hale gelmiştir. Günümüzde sizi arama sorgularında üste çıkarmak isteyen birçok seo firması vardır ve gerçekten bu iş günümüzde ciddi bir hal almıştır.

SEO çalışması yaptırmak için güvenilir ve dürüst bir firma bulmalısınız. Firmanın referanslarına göz atmalı ve mümkünse firma ile iletişim kurarak bilgi alabilirsiniz.


Anıl Şenyurt {Anıl Şenyurt}

Teknolojiyle haşır neşir olan bir genç.

“Seo Nedir ve Neden Önemlidir?” üzerine 3 yorum

  1. Göktürk Yalçın dedi ki:

    Belirttiğiniz bilgiler dahilinde bir SEO firmasıyla anlaştık. Aktardığınız bilgiler için teşekkürler.

  2. Emre Timur dedi ki:

    Yararlı makale olmuş sağol.

  3. onka dedi ki:

    Yararli bilgi icin tskler

Yorumunuz onaylanmadan burada gözükmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir