Reklam Alanı
edirne haber
Nasıl Yapılır 927 0

Facebook Video İndirme (Resimli Anlatım)

Facebook‘ta paylaşılan resimlerden bazıları hoşumuza gidiyor ve bilgisayarımıza kaydediyoruz. Peki aynı şekilde programsız bir videoyu bilgisayarınıza indirmek ister miydiniz? 
Hiçbir program indirmeden, Facebook harici hiçbir site kullanmadan sadece birkaç saniyede en kolay şekli ile Facebook video indirmeyi anlatıyorum.
Öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta, indirmek istediğiniz videonun doğrudan Facebook’a yüklenmiş olmasıdır. Facebook üzerinden paylaşılmış bir YouTube ve ya başka bir video sitesinin videosunu bu yöntemle indiremezsiniz.
Facebook video indirme işlemi için, öncelikle indirmek istediğimiz videonun orijinal sayfasına gitmemiz gerekiyor. Bunu da ya görselde işaretli olan “video” kısmına tıklayarak yapıyoruz, ya da pop-up şeklinde açılan video penceresinden “paylaşım” tarihine tıklayarak, videonun kendi Facebook sayfasını açıyoruz. (Bazı videolarda sadece “video” kısmına tıklamanız yeterli olacaktır.) 
Burada yapmamız gereken adres çubuğunda bulunan “www” kısmını “m” olarak değiştirmek. Böylece videoyu Facebook’un mobil versiyonunda görüntüleyeceğiz. 
Facebook video indirme işlemini tamamlayabilmek için ilk önce videoyu başlatın. Videonun üstünde farenin sağ tuşu ile tıklayın ve Video olarak kaydet seçeneğini seçin. 
Böylelikle, Facebook‘ta yer alan istediğiniz videoyu bilgisayarınıza indirebilirsiniz. 
Eğer Facebook‘a mobilden giriyorsanız videoya basılı tutarak kaydedebilirsiniz. 

Anıl Şenyurt {Anıl Şenyurt}

Teknolojiyle haşır neşir olan bir genç.
Yorumunuz onaylanmadan burada gözükmez.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir